MUZYKA Z FILMU
"WARSAW BY NIGHT"

Muzyka z filmu 'Warsaw by Night' na Spotify

Muzyka z filmu 'Warsaw by Night' na iTunes

Kontakt

E-mail:
natalia@koryncka.pl

Koryncka.pl » Artykuły » "Zagrajcie jak wam każę"

"Zagrajcie jak wam każę"

Twój Styl, 4/1999

Aleksandra Szałat

Najzdolniejsze reżyserki łączą artystyczną wrażliwość z talentem menedżerskim

Życie dzielą na przed i po premierze. Ich babcie powiedziałyby, że wykonują zawód nie dla kobiet. A one, choć pracują po dwadzieścia godzin na dobę, nie czują zmęczenia. Łączy je miłość do sztuki i poczucie wolności. Delikatne i łagodne, na planie z siłą i zdecydowaniem tworzą swoje dzieła.

(...) Natalia Koryncka-Gruz, której pierwszy film fabularny "Amok" zobaczymy niebawem w kinach, miłość do filmu wyniosła z domu. Ojciec, zanim został architektem, marzył o zawodzie operatora filmowego.- Film kojarzył mi się ze stwarzaniem świata, reżyser ucieleśniał mit Stwórcy. Podobnie myślała mama, pasjonatka X muzy.

(...) -Jestem nieśmiała i stremowana wobec większej grupy ludzi- przyznaje Natalia Koryncka- Gruz- ale na planie to mija. Spostrzegła, że na początku pracy podświadomie wybierała operatorów, z którymi była skłócona. Potrzebowała energetyzującego spięcia.

(...) -Jest wspaniale, ponieważ jestem wolna, mam możliwość wyboru, ale z drugiej strony żyję w wielkim stresie i poczuciu zagrożenia- wyznaje Natalia Koryncka-Gruz- Codziennie budzę się przestraszona, bo muszę sobie wciąż uświadamiać, na jakiej jestem drodze, o co mi chodzi, do czego zmierzam.

(...) Natalia Koryncka-Gruz, która ma na swoim koncie 20 filmów dokumentalnych i reportaży, nakręciła w Petersburgu film "Bezprizorni" o bezdomnych dzieciach. Dzieci mieszkają w kanałach, jedzą, co popadnie, i zamiast uczyć się w szkole, zdobywają złodziejskie szlify na ulicy. Coraz częściej są też wynajmowane do specjalnych zleceń jako płatni zabójcy. Natalia przeżyła szok. -To było traumatyczne przeżycie. Wewnętrzny szloch. Bo co jeszcze można pokazać?! Uświadomiłam sobie, że przekroczyłam granicę, której nie chcę znowu przekraczać.