MUZYKA Z FILMU
"WARSAW BY NIGHT"

Muzyka z filmu 'Warsaw by Night' na Spotify

Muzyka z filmu 'Warsaw by Night' na iTunes

Kontakt

E-mail:
natalia@koryncka.pl

Koryncka.pl » Produkcje » "Amok" - Aktorzy

"Amok" - Aktorzy

Rafał Maćkowiak (Maciek)

Urodzony w 1975 roku w Opolu. W IV klasie liceum wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zrobił maturę. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie; dyplom przygotował pod kierunkiem prof. Anny Seniuk w sztuce Romana Brandstaettera "Marchołt". Mimo młodego wieku od 1996 roku gra w filmach fabularnych. Zaczął od ról epizodycznych w 1996 roku m.in. w filmie Jacka Bromskiego "Dzieci i ryby". W następnym roku była już rola główna u Michała Ziębińskiego w filmie "Gniew".

Mirosław Baka (Max)

Urodzony 15 grudnia 1963 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 1988 roku ukończył PWST we Wrocławiu. Zagrał w ponad 20 filmach; m.in. w "Balladzie o Januszku" (1986; reż. Henryk Bielski), "Krótkim filmie o zabijaniu" (1987; reż. Krzysztof Kieślowski), "Chce mi się wyć" (1989; reż. Jacek Skalski), "Nad rzeką której nie ma" (1990; reż. Andrzej Barański), "Pierścionek z orłem w koronie" (1992; reż. Andrzej Wajda), "Miasto prywatne" (1993; reż. Jacek Skalski), "Gnoje" (1995; reż. Jerzy Zalewski), "Autoportret z kochanką" (1996; reż. Radosław Piwowarski). Występował także w produkcjach węgierskich, duńskich a także w filmach niemieckich.

Znany jest również z wielu ról telewizyjnych, m.in. "Romulus Wielki" (reż. Mirosław Bork), "Dwie głowy ptaka" (reż. Wojciech Wójcik), "Roberta Zucco" (reż. Maciej Dejczer), "Godzina kota" (reż. Krzysztof Babicki), "Sen srebrny Salomei" (reż. Krzysztof Nazar), "Arkadia" (reż. Krzysztof Babicki), "Ksiądz Marek" (reż. Krzysztof Nazar), "Książę Niezłomny " (reż. Jerzy Krysiak).

Magdalena Cielecka (Julia)

Urodzona 20 lutego 1972 roku. W 1995 roku ukończyła wydział aktorski krakowskiej PWST.Jeszcze jako studentka zadebiutowała w Teatrze Starym rolą Dziecka w "Ich czworo" Zapolskiej (1992; reż. Krzysztof Orzechowski).W filmie zadebiutowała rolą Anny w "Pokuszeniu" (1995; reż. Barbary Sass); otrzymała za nią nagrodę indywidualną na XX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (najlepsza rola kobieca). Za tę samą rolę nagrodzona została także na MFF "Gwiazdy jutra" w Genewie w 1996 roku (główna nagroda żeńska).

Znana jest głównie z ról telewizyjnych; zagrała m.in. Ludmiłę w "Matce" Gorkiego (1996; reż. Barbary Sass), Katarzynę w "Matce Courage i jej dzieci" Brechta (1997; reż. Laco Adamik), Judytę w "Księdzu Marku" Słowackiego (1998; reż. Krzysztof Nazar). Występowała w Teatrze Starym w Krakowie, a także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie w słynnym spektaklu "Niezidentyfikowane szczątki ludzkie" Fraser Brad'a zagrała Candy. Otrzymała prestiżową nagrodę im.Zelwerowicza za osiągnięcia aktorskie za rok 1998.

Krzysztof Majchrzak (Rekin)

Urodzony w 1948 roku. W 1974 ukończył wydział aktorski PWST w Warszawie. Na swoim koncie ma liczne role filmowe; grał m.in. w takich filmach jak "Koniec babiego lata" (1974; reż. Ewa Kruk), "Aria Ula atlety" (1979; reż. Filip Bajon), "Golem" (1979; reż. Piotr Szulkin), "Konopielka" (1981; reż. Witold Leszczyński), "O Bi, O Ba. Koniec cywilizacji" (1984; reż. Piotr Szulkin), "Yesterday" (1984; reż. Radosław Piwowarski), "Ga. Go. Chwała bohaterom" (1985; reż. Piotr Szulkin), " Siekierezada" (1985; reż. Witold Leszczyński), "Kuchnia Polska" (1991; reż. Jacek Bromski), "VIP" (1991; reż. Juliusz Machulski), "Cudowne miejsce" (1994; reż. Jan Jakub Kolski), "Historia kina w Popielawach" (1998, reż. Jan Jakub Kolski).

Jest laureatem wielu nagród; m.in. Srebrnych Lwów Gdańskich w 1975 roku za rolę w filmie "Koniec babiego lata". W 1980 roku został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Hyeres za najlepszą rolę męską w filmie "Aria dla atlety". W tym roku otrzymał także nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W 1983 roku na III Międzynarodowym Festiwalu Filmów Komediowych w Vevey w Szwajcarii za najlepszą rolę męską uznano jego rolę w "Konopielce". W 1994 roku na XIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku nagrodzona go za rolę drugoplanową w "Cudownym miejscu" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Znany jest także z ról telewizyjnych m.in. "Małego biesa" (reż. Krzysztof Lang), "Nieboskiego stworzenia" (reż. Paweł Karpiński), "Małego Księcia" (reż. Natalia Koryncka- Gruz), "Diabła przewrotnego" (reż. Jan Jakub Kolski), "Dziadów" (reż. Jan Englert). W swoim dorobku ma także role teatralne; był aktorem Teatru Narodowego (1974- 1975) i Powszechnego (1975-1991) w Warszawie. Od 1991 roku gra w Teatrze Studio w Warszawie.

Ewa Gorzelak (Ewa)

Urodzona 3 listopada 1974 roku w Łodzi. W 1997 roku ukończyła wydział aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie (przedstawienie dyplomowe "Joko świętuje rocznicę" Rolanda Topora, reż. Piotr Cieślak). Zagrała w kilku epizodach (serial "Dom" reż. Jan Łomnicki, "Matka swojej matki" reż. Robert Gliński) i w filmie fabularnym "Farba" (reż. Michał Rosa), a także w telenoweli "Zaklęta". Wystąpiła również w Teatrze Telewizji w "Cydzie" (reż. Krystyna Janda).